Ieva
Žygis
Atviro pokalbio palaikymas mūsų darbe labai svarbus. Tik tokiu būdu pasieksime abiems pusėms priimtiniausią sprendimą. Sekite mus socialiniuose tinkluose, ten dalinamės savo darbo akimirkomis ir patarimais.
Su metalu dirbu daug metų. Užsienyje įgavau patirties dirbant su didelių gabaritų įrenginiais. Grįžus į Lietuvą artimam žmonių ratui pradėjau gaminti įvairius metalo gaminius. Taip ir prasidėjo "Metalo istorijų" kelionė. Natūraliai. Tad kol būsiu naudingas Jums, tol ir kursiu. Ši gamybos medžiaga turi neišsemiamą potencialą!
"Man labai patinka mūsų kūrybos vakarai. Kai kartu ieškome idėjų, techninių galimybių pagaminti naujus gaminius. Nauji, įdomūs projektai visada džiugina. Dėl to ir dirbame kartu - jo rankos tobulai kuria metalo gaminius, manosios - rašo. Interjero ir mados estetika visuomet buvo mano aistra", - Jurgita
Geležis - didžiausią Žemės dalį pagal masę sudarantis elementas. Pirmieji žinomi geležies panaudojimai – Egipto ir Šumerų civilizacijose, kur apie 4000 m. pr. m. e. buvo gaminami smulkūs daiktai (strėlių antgaliai, ornamentai) iš meteoritų liekanų. Apie 3000-2000 m. pr. m. e. Mesopotamijoje, Egipte naudota lydyta geležis, ne meteoritinės kilmės (nes nerandama nikelio priemaišų). Tačiau geležis tuomet buvo brangesnė už auksą ir naudota tik ceremoniniais tikslais!
Geležies gavyba baltų teritorijoje pradėta I tūkstantmečio pr. m. e. pabaigoje. O geležies lydymo krosnies liekanų aptikta IV a. Jose geležį lydydavo iš vietinės balų rūdos su medžio anglimis.Svarbiausi mineralai magnetitas ir hematitas sudaro geležies rūdos telkinius. Iš geležies rūdos gaunami geležies ir anglies lydiniai – ketus ir plienas. Gryna geležis išgaunama perdirbant rūdą.
Geležies pagrindu kuriamos naujos medžiagos, atsparios aukštai arba žemai temperatūrai, vakuumui ar dideliam slėgiui, agresyvioms aplinkoms.
© 2024, Metalo istorijos